IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

8 страниц V  « < 4 5 6 7 8 >  
Ответить в данную темуНачать новую тему
Обзор мероприятий 2012г., Обзор состоявшихся мероприятий в 2012 году
Admin
сообщение 26.7.2012, 14:35
Сообщение #36


Активный участник
***

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 3637
Регистрация: 15.7.2010
Из: славный горо Лида
Пользователь №: 3



29-30 июня во время выставки-презентации “Лида-регион. 2012” ЦБ организовала свой “Летний читальный зал”. В программе были: мультимедийные презентации “Бібліятэкі Лідчыны” и “Книга – чудо из чудес», экскурсии по библиотеке, книжные выставки и обзоры литературы, беспроигрышная лотерея «Библиотечный калейдоскоп», развлекательно-познавательный мультимедиа-час «Электронное окно в книжный мир» и выставка-продажа книг магазином «Книжный мир».

,
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 26.7.2012, 14:27
Сообщение #37


Активный участник
***

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 3637
Регистрация: 15.7.2010
Из: славный горо Лида
Пользователь №: 3



17 чэрвеня адбылося свята вёскі Дворышча “Вёсачка мая”. Дварышчанская сельская бібліятэка прапанавала гасцям свята наведаць этнаграфічны пакой “Спадчына”, прыняць удзел у сямейным кулінарным конкурсе і гульнёвай праграме “Казачны серпанцін”, а таксама мультымедыйную прэзентацыю “Архітэктурныя асаблівасці Дворышча” і выставу вырабаў народнай творчасці і кветак.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 12.6.2012, 10:43
Сообщение #38


Активный участник
***

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 3637
Регистрация: 15.7.2010
Из: славный горо Лида
Пользователь №: 3



10 июня для военнослужащих лидского погранотряда ЦБ провела литературно-музыкальную композицию “Все начинается с любви”. Стихи, притчи, легенды о любви сопровождались песнями в исполнении студентов музыкального колледжа Эллы и Инессы Ангур, Натальи Ксендз, Натальи Амбражевич, Виктории Малаховой, Александры Пшибыш и Евгения Кислых.

Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 4.6.2012, 8:47
Сообщение #39


Активный участник
***

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 3637
Регистрация: 15.7.2010
Из: славный горо Лида
Пользователь №: 3



30 мая аддзел бібліятэчнага маркетынгу Цэнтральнай бібліятэкі правёў семінар “Бібліятэка і час: пошук новых форм дзейнасці”. У яго праграме: выступленне намесніка начальніка Упраўлення па працы, занятасці і сацыяльнай абароне Лідскага райвыканкама В.А.Мулярчыка - “Садзейнічанне адукацыі і самаадукацыі моладзі ў накірунку прафесійнага вызначэння” і мультымедыйная кансультацыя “Прафарыентацыйныя аспекты ў рабоце бібліятэк: магчымыя рашэнні”; метадычныя рэкамендацыі “Формы бібліятэчнай дзейнасці па папулярызацыі твораў пісьменнікаў-юбіляраў (Я.Купала, Я.Колас, М.Танк і інш)” і “Асноўныя напрамкі дзейнасці бібліятэк у летні перыяд” (праграма “Лета і кніга”); мультымедыйная прэзентацыя “Формы і метады індывідуальнай і масавай работы з людзьмі пажылога ўзросту”; “Пытанні ўліку і захаванасці бібліятэчных фондаў ва ўмовах інтэграцыі сельскіх і школьных бібліятэк”.



31 мая наведвальнікам Дома часовага пражывання ЦБ прапанавала паэтычны вечар “Дзівосны свет беларускай паэзіі”. Гучалі вершы Янкі Купалы, М. Багдановіча, М.Танка, Н.Гілевіча, Я.Янішчыц, Л.Дранько-Майсюка і інш. Выпускнік музычнай школы Нікіта Камянецкі выканаў беларускія і рускія народныя мелодыі на акардэоне.

Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 29.5.2012, 7:33
Сообщение #40


Активный участник
***

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 3637
Регистрация: 15.7.2010
Из: славный горо Лида
Пользователь №: 3



20 мая для воннослужащих Лидского пограничного отряда ЦБ была организована мультимедийная презентация «Книга вечна как пространство и время»

23 мая ЦБ разам са студэнтамі музычнага каледжа правяла літаратурна-музычную імпрэзу “Песняроў святое імя навекі ў сэрцы захаваем” да 130-годдзя з дня нараджэння Янкі Купалы і Якуба Коласа.

Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 18.5.2012, 8:27
Сообщение #41


Активный участник
***

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 3637
Регистрация: 15.7.2010
Из: славный горо Лида
Пользователь №: 3



15 мая ЦБ состоялась презентация книг Юрия Татаринова, в т.ч. ”Барбара Радзивилл” и ”Княжна Менжинская”



16 мая ў ЦБ адбылася прэзентацыя кнігі ”Грэка-каталіцкая (уніяцкая) царква на Лідчыне” Леаніда Лаўрэша. У ёй прынялі ўдзел доктар гістарычных навук Святлана Марозава, святары уніяцкіх парафій у Гродна і Лідзе - айцец Андрэй Крот і айцец Андрэй Буніч.

,

16 мая ў ЦБ адбылася літаратурна-музычная вечарына ”Жанчына. Мужчына. Каханне” для ўдзельнікаў аматарскага аб’яднання ”На агеньчык” раённага цэнтра сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва. Песні пра каханне, на вершы беларускіх паэтаў, выканалі студэнты музычнага каледжа Анастасія Самсонава, Алёна Міхалькевіч і Яўген Кіслых.
Прикрепленные изображения
Прикрепленное изображение
 
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Admin
сообщение 30.4.2012, 13:53
Сообщение #42


Активный участник
***

Группа: Главные администраторы
Сообщений: 3637
Регистрация: 15.7.2010
Из: славный горо Лида
Пользователь №: 3



21 красавіка супрацоўнікі бібліятэк Лідчыны прынялі актыўны ўдзел у рэспубліканскім суботніку. Добраўпарадкавалі тэрыторыі вакол устаноў культуры.


25 апреля, к очередной годовщине аварии на Чернобыльской АЭС, в ЦБ для студентов колледжа был организован День информации “Плача сэрца маёй Беларусі” с участием главного специалиста районного отдела по чрезвычайным ситуациям А.Е.Гриня.


26 апреля для участников любительского объединения “На огонёк” районного центра
социального обслуживания населения была организована экскурсия по ЦБ и мультимедийная презентация “Книга – чудо из чудес”. А также мультимедийная духовно-просветительская беседа “Святыя зямлі беларускай” к 400-летию со Дня кончины Святой праведной Софии Слуцкой.
,
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

8 страниц V  « < 4 5 6 7 8 >
Ответить в данную темуНачать новую тему
3 чел. читают эту тему (гостей: 3, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 



Текстовая версия Сейчас: 27.4.2024, 19:10